NFOŚiGW finansuje Polski Hub Elektromobilności. 4,5 mld zł na fabrykę w Jaworznie
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał umowę na finansowanie Polskiego Hubu Elektromobilności kwotą 4,5 mld zł. Środki pochodzące z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwolą na budowę nowoczesnej fabryki samochodów elektrycznych w Jaworznie. Inwestycja realizowana we współpracy z koncernem Foxconn zakłada transfer technologii i rozpoczęcie produkcji w 2029 roku.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18347131742606241823)


