Poznań: Ścieki komunalne będą monitorowane pod kątem COVID-19
Miasto zawarło porozumienie, dzięki któremu uruchomiona zostanie platforma monitorująca RNA wirusa SARS-CoV-2 w ściekach. Pozwoli to lepiej określić, ilu mieszkańców miasta jest chorych na COVID-19. Podpisy pod porozumieniem intencyjnym w tej sprawie złożyli przedstawiciele władz Poznania, Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz spółek Aquanet Laboratorium i Aquanet SA. Naukowcy, dzięki dostępowi do próbek, będą mogli dokładniej zbadać obecne warianty koronawirusa.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12585102492606242134)
