Serbia: Nad Belgradem gryzący dym z pożaru wysypiska śmieci
Gryzący gęsty dym spowił w niedzielę stolicę Serbii, Belgrad, w wyniku wybuchu pożaru na głównym wysypisku śmieci. Władze wezwały mieszkańców do pozostania w domach. Strażacy próbowali ugasić pożar na wysypisku Vinca, oddalonym ok. 17 km od śródmieścia Belgradu, w pobliżu Dunaju.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16856960412606242128)
