Prezydent Duda na COP24: mamy węgiel i będziemy go używać
Węgiel jest naszym strategicznym surowcem. Mamy zapasy na 200 lat i trudno, abyśmy z surowca, dzięki któremu mamy suwerenność energetyczną, całkowicie zrezygnowali. Z punktu widzenia pewnej polityki, jaką realizuje nasze państwo, byłoby to dziwne – oświadczył prezydent Andrzej Duda, otwierając kongres klimatyczny COP24.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20237779782606242218)
