Aspiracyjna data zakończenia wydobycia węgla to 2035 r.
Ministerstwo Przemysłu w swoich pracach koncentruje się na zapewnieniu właściwego wykorzystania nadal węgla, przechodzeniu od węgla do wielkoskalowego atomu, a także określeniu przejściowej roli gazu i rozwoju sieci elektroenergetycznych - zadeklarowała we wtorek szefowa tego resortu Marzena Czarnecka.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16678618462606231841)




