Enea Operator dostanie ponad 1 mld zł z NFOŚiGW na rozbudowę sieci. Ma obsługiwać OZE
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przekaże Enea Operator ponad 1 mld zł dofinansowania na prace, które umożliwią przyłączanie odnawialnych źródeł energii (OZE) do sieci energetycznych. To jeden z 10 projektów na obszarach wiejskich, które otrzymają wsparcie z Krajowego Planu Odbudowy.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20786134882606231726)

