Pszczyna stawia na zelektryfikowaną komunikację publiczną
Pierwsze elektryczne pojazdy wyjechały w styczniu br. na linie komunikacji powiatu pszczyńskiego – podał powiat Pszczyna. Jego władze deklarują chęć rozwoju komunikacji powiatowej, która w ub. roku przewiozła 484,5 tys. osób – o 100 tys. więcej, niż w 2022 r. i o niemal 300 tys. więcej, niż w 2021 r.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4827758422606242329)

