Woda w Ujściu nadal niezdatna do spożycia
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile wydał 4 kwietnia komunikat dotyczący jakości wody w gminie Ujście. Mieszkańcy nie powinni jej pić ani używać do żadnych celów związanych z przygotowywaniem posiłków, myciem warzyw i owoców, zębów, naczyń ani powierzchni mających kontakt z żywnością. Do dziś, mieszkańcy gminy Ujście wciąż nie mogą korzystać z wody z wodociągu do celów spożywczych. Pomimo intensywnych prac związanych z płukaniem sieci wodociągowej, w wodzie nadal utrzymują się bakterie z grupy coli.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14995199302606241423)

