Spalarni nie będzie, a odpadów przybywa
Mimo że nie osiągnięto progu ważności, prezydent Bielsko-Białej Jarosław Klimaszewski uznał wyniki niedzielnego referendum za wiążące, zatem spalarnia odpadów w tym mieście nie powstanie. Poprosiliśmy o komentarz dotyczący wpływu tej sytuacji na branżę odpadów Szymona Cegielskiego, członka zarządu PreZero Zielona Energia i dyrektora ITPOK-u w Poznaniu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16861258422606231904)
