Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
sklep abrys

Eksperci online

Wpisy

Wpisy

Ekoopakowania to przyszłość dla przemysłu

Są tańsze, korzystniejsze dla środowiska i doskonale substytuują pierwotne tworzywa. O regranulatach, które coraz częściej zastępują oryginalne tworzywa sztuczne produkowane z ropy naftowej, z Rafałem Topolskim z kraśnickiej firmy AKPOL rozmawia Dominik Szymański. 

Czy program poprawy jakości wody pitnej przygotuje Polskę do wypełnienia norm nowej dyrektywy UE? [wideo]

Małgorzata Bogucka - Szymalska, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej w Ministerstwie Infrastruktury, mówi, że program inwestycyjny w zakresie poprawy jakości wody pitnej to duże wyzwanie dla branży wodociągowo - kanalizacyjnej. Polska dobrze wypełniła założenia "starej" dyrektywy, ale musimy się przygotować na wymagania nowych przepisów.
video

Saubermacher: cyfryzacja zmienia świat, również w gospodarce odpadami

Ralf Mittermayr z firmy Saubermacher tłumaczy jak cyfryzacja może usprawnić pracę firmy na rynku odbioru i zagospodarowania odpadów.
video

Potrzeba cyfryzacji usług na rynku odpadowym. Aplikacja WasteMaster

Zawieranie transakcji i poszukiwanie kontrahentów na rynku odpadowym to – umówmy się – nie jest najłatwiejsze zadanie. Szczególnie teraz, gdy tyle firm się zmienia, a część na stałe znika z polskiego horyzontu gospodarki odpadami. I to jest moment, w którym należy wprowadzić rynek odpadowy w XXI wiek. Takie ambicje mają twórcy aplikacji mobilnej WasteMaster.
css.php