Naukowcy przebadali kleszcze w mieście. Co czwarty zaraża boreliozą
Naukowcy i studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego przeprowadzili badania, z których wynika, że co czwarty kleszcz znaleziony w mieście zaraża boreliozą. Badania odbyły się m.in. w parkach, na skwerach, trawnikach w centrum miasta oraz terenach zieleni przy przedszkolach i szkołach.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16239933742606250637)
