Śmieciowy spór o miliony. Zabrze i ALBA wchodzą na drogę sądową
Zabrze rozgrzewa spór o gospodarkę odpadami. Po niekorzystnym wyroku sądu, w którym zasądzono 45 mln zł odszkodowania dla byłego operatora, pełniąca obowiązki prezydenta miasta Ewa Weber zapowiedziała wniesienie kasacji. ALBA z kolei zapowiada kolejny pozew i kwestionuje legalność współpracy miasta z PreZero.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1667551642606241342)


