Kopenhascy aktywiści wywalczyli 100 tys. nowych drzew
Aktywiści z organizacji Save the Urban Trees wprowadzili w Kopenhadze instytucję opiekunów miejskich parków, a magistrat zadeklarował, że do końca 2025 r. zasadzi 100 tys. nowych drzew. To jeden z większych sukcesów duńskich ekologów w walce o jakość ubywających terenów zieleni.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16304253252606242227)
