Wodociągi Warszawskie w 1/3 samowystarczalne
Wodociągi Warszawskie informują o kolejnych postępach na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej. W 2023 roku spółka wyprodukowała prawie 60 tys. MWh energii elektrycznej z własnych, głównie odnawialnych źródeł. To prawie jedna trzecia rocznego zapotrzebowania spółki, a zarazem energia, która wystarczyłaby na rok dla 30 tysięcy gospodarstw domowych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9061587892606240238)



