Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Wodne kurtyny w Lublinie

Wodne kurtyny w Lublinie
R.G.
05.08.2022, o godz. 10:55
czas czytania: około 1 minuty
0

Fala upałów nie odpuszcza. Stwarza to poważne zagrożenia dla ludzi i zwierząt. W rezultacie kolejne lokalne samorządy podejmują decyzje o czasowym ustawieniu kurtyn i wodnych bramek. Do tego grona dołączył Lublin.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie ustawiło trzy kurtyny wodne w miejscach nasilonego ruchu pieszych i rowerzystów.

Kierownik biura zarządu MPWiK Lublin Ewa Dębiec poinformowała, że od czerwca kurtyny wodne stoją na prowadzącej nad Zalew Zemborzycki ścieżce rowerowej przy al. Piłsudskiego, w centrum miasta przed ratuszem i przy supermarkecie przy ul. Zana.

– Dysponujemy sześcioma kurtynami wodnymi, z których trzy mają stałe lokalizacje, a trzy udostępniane są na imprezy okolicznościowe o charakterze sportowym, kulturalnym czy rekreacyjnym – wyjaśnia kierownik Ewa Dębiec.

Dodajmy, że od środy, 3 sierpnia br. w Lublinie i w większości powiatów regionu obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed upałami. Według prognozy, maksymalna temperatura w dzień może osiągnąć wysokość rzędu 30-33 st. C.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023