Nie tylko "Śmieciomaty z nagrodami”
W Krakowie dobiegł końca zwycięski projekt budżetu obywatelskiego 2019 "Śmieciomaty z nagrodami". W ciągu roku, w śmieciomatach zlokalizowanych w trzech miejscach w Krakowie, zebrano około 3 tys. kilogramów zużytych plastikowych butelek i 500 kilogramów aluminiowych puszek po napojach. Sprzęt działał na zasadach programu lojalnościowego. To jednak nie jedyna akcja Krakowa związana z segregacją odpadów.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17526455102606250217)
