Śląskie. Rozpoczyna się sezon smogowy, odnotowano pierwsze przekroczenia
W niedzielę średniodobowe wskazania stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu w niektórych punktach woj. śląskiego utrzymywały się powyżej dobowych norm – wynika z informacji służb środowiskowych. W poniedziałek obowiązywały ostrzeżenia o możliwych kolejnych przekroczeniach.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6504842932606250358)
