Gdańsk chce sam zarządzać wodą i ściekami. Po 30 latach przejmuje spółkę Saur Neptun Gdańsk
Dobiega końca współpraca miasta i grupy SAUR. Gdańsk przejmuje pełną kontrolę nad zaopatrzeniem w wodę i odbiór ścieków. Odkupienie udziałów ma kosztować 45 mln zł. – Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych celów, ale jednocześnie przekonani, że 30 lat po transformacji mamy wiedzę, umiejętności i środki, aby kontynuować usługi dla mieszkańców samodzielnie – mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7326650802606250301)
