Jak chronić zieleń podczas inwestycji? Nowy warszawski standard
W Warszawie, z początkiem stycznia br., zaczął obowiązywać trzeci ze standardów, które mają pomóc chronić miejską roślinność. Przyjęty zarządzeniem prezydenta m.st. Warszawy dokument dotyczy postępowania z zielenią podczas realizacji zadań inwestycyjnych. Nowe wytyczne mają zapobiegać m.in. niszczeniu drzew i innej roślinności, w skutek stosowania nieprawidłowych działań ochronnych lub ich braku.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1011406942606242359)
