Czy można ponownie wykorzystać drewno z rozbiórek? Naukowcy z Politechniki Łódzkiej szukają sposobów na jego zastosowanie
Naukowcy z Politechniki Łódzkiej szukają rozwiązań, które pozwolą ponownie wykorzystać drewno z rozbiórki jako materiał budowlany. Na projekt "WoodStock Horizon Europe: nowa przyszłość drewna w architekturze", którym kieruje dr inż. arch. Antonio Nevescanina, otrzymali unijny grant. Badania rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku i potrwają jeszcze cztery lata.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10114871412606231826)
