Wbito pierwszą łopatę przy katowickim Stragańcu
W najbliższych dniach rozpoczną się prace rewitalizacyjne na obszarze zlokalizowanym przy stawie Starganiec w Katowicach. Powstanie tam m.in. kąpielisko z zagospodarowaną plażą, boiska i ścieżki dla spacerowiczów. Inwestycja o wartości 6,8 mln zł zostanie ukończona latem przyszłego roku. 21 października br., prezydent Katowic dr Marcin Krupa, burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula, a także zaproszeni goście, wbili nad Stragańcem symboliczną, pierwszą łopatę inaugurującą rozpoczęcie realizacji inwestycji.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13470079792606241722)
