Czy osad ściekowy musi być problemem? Nie zawsze...
Czy osad ściekowy powstający w oczyszczalni musi być traktowany jak problem? Okazuje się, że nie. Co więcej - może być nawet źródłem korzyści. Z takiego założenia wychodzi Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w Rzeszowie. Efektem tego podejścia jest produkcja nawozu. W MPWiK z osadu ściekowego powstaje organiczny środek poprawiający właściwości gleby. Może on być wykorzystywany m.in. właśnie jako nawóz do uprawy roślin.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=783971832606250559)


