Rząd chce "uwolnić" regiony w gospodarce odpadami
Ministerstwo Środowiska, aby obniżyć koszty gospodarki odpadami, chce umożliwić przewożenie odpadów i zagospodarowanie odpadów między województwami. Dotychczas było to ograniczone i "zamknięte" w regionach. Samorządowcy przestrzegają, że może to prowadzić do patologii i nielegalnej działalności oraz że nie obniży to kosztów systemu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7427198692606241630)
