Sasin: aktualny jest plan budowy co najmniej dwóch elektrowni jądrowych. USA partnerem strategicznym
- Aktualny pozostaje plan budowy co najmniej dwóch elektrowni jądrowych w Polsce - powiedział w poniedziałek w Waszyngtonie wicepremier Jacek Sasin. Podkreślił, że zawarta przez KGHM umowa z NuScale Power ma większe znaczenie dla gospodarki niż indywidualnych odbiorców.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13299680182606242227)
