Zablokowana zasuwa i wyciek wody przez tamę na Jeziorze Bystrzyckim
Poziom wody na Jeziorze Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim obniżył się o kilka metrów. Woda cały czas przelewa się jednym spustem na tamie w Zagórzu Śląskim. Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w wyniku prac konserwatorskich podczas których podniesiono i opuszczono zasuwy w upustach. Niestety jedna z czterech zasuw się zablokowała i nie wróciła na swoje miejsce.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5524447962606241804)
