Deszcz w służbie miasta. Gliwice inwestują w błękitno-zieloną infrastrukturę
Gliwice ruszają z budową systemu retencji wód opadowych w dzielnicy Bojków. Inwestycja, realizowana przez PWiK z udziałem funduszy unijnych, ma chronić przed skutkami zmian klimatu, wspierać lokalną bioróżnorodność i edukować mieszkańców.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16997378682606231502)
