Obligo giełdowe dla energii elektrycznej i zwiększenie go na rynku gazu
Resort energii chce przywrócić od lipca 2026 r. obowiązek hurtowej sprzedaży energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii. Obligo to miałoby wynieść 80 proc., a w obrocie gazem wzrosnąć z 55 do 85 proc. - wynika z projektu noweli ustawy Prawo energetyczne i ustawy o OZE.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10116563902606231321)




