Henning-Kloska: spółdzielnie to najtańsza transformacja energetyczna
Spółdzielnie energetyczne to najtańsza forma transformacji energetycznej. Modelowo przygotowane dla konkretnych społeczności są nastawione na konsumpcję energii przez siebie wytworzonej i tym samym na tańszy obieg energii – podkreśla ministra klimatu Paulina Hennig-Kloska.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1473723942606241817)


