Ponad 12 mln zł na walkę z suszą w woj. łódzkim
Do gmin, instytucji oraz organizacji pozarządowych z Łódzkiego trafi ponad 12 mln zł z funduszy europejskich na inwestycje zapobiegające klęskom żywiołowym, w tym przede wszystkim suszy. Pieniądze można pozyskać m.in. na działania związane z retencją wody.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9274066072606252033)


