Segreguj i oszczędzaj - będzie nowela ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
Trwają prace na nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wśród propozycji Ministerstwa Środowiska pojawiło „usztywnienie” wysokości opłat. Stawka za segregowanie odpadów miałby być czterokrotnie niższa od tej za odpady niesegregowane. „To pomysł oparty na fałszywej tezie” - komentują przedstawiciele Związku Gmin Wiejskich.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14693301172606242343)
