Gliwice. PEC wyda 14 milionów zł na cyfryzację sieci ciepłowniczej
Połowę tej kwoty przekaże Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach ma jasny cel: cyfryzacja miejskiej sieci ciepłowniczej. Firma planuje zakup urządzeń do sterowania i odczytów dla węzłów cieplnych. To jednak nie koniec listy zakupów, którą spółka tworzy między innymi dzięki dofinansowaniu z NFOŚiGW.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18480402482606260710)

