Lodołamacze na Odrę
Temperatury ostatnich dni spowodowały, że na Odrze pojawiły się zjawiska lodowe. Sytuacja nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców regionu, ale Wody Polskie zdecydowały o wstępnym, prewencyjnym wypłynięciu lodołamaczy. Pierwsze przepłynięcie jednostek po Odrze w tym sezonie będzie mieć miejsce w najbliższy czwartek, 30 grudnia.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10673517172606232304)
