Woda z kopalni ponownie wykorzystana
W Zakładzie Górniczym Sobieski działa unikalna w sektorze górniczym, nowoczesna infrastruktura służąca do zagospodarowania wody z głębin kopalni. Dzięki zrealizowanym inwestycjom woda w znacznym stopniu zabezpiecza potrzeby technologiczne, socjalno-bytowe i energetyczne zakładu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13366860932606250701)

