Muzeum Śląskie wykorzysta wody pokopalniane do ogrzewania i produkcji energii
Muzeum Śląskie zamierza wykorzystać do ogrzewania wody pokopalniane. Efektem ma być zmniejszenie kosztów utrzymania placówki, której siedziba mieści się częściowo pod ziemią, w miejscu dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice – poinformował p.o. dyrektora Muzeum Śląskiego dr Karol Makles.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15143278902606240044)

