Posłowie za większą ochroną lasów na terenach miast
Posłowie KO złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o lasach oraz ustawy o ochronie przyrody, który przewiduje większą ochronę lasów na terenach aglomeracji miejskich, a także wprowadza decentralizację sporządzania Planu urządzenia lasu poprzez wskazanie samorządu województwa jako organu zatwierdzającego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8272447112606231654)
