Warszawa wykorzystuje ryby do monitoringu skażenia wody
Wiele przedsiębiorstw wodociągowych stosuje systemy biomonitoringu wody, w których wskaźnikami są małże słodkowodne. Warszawskie MPWiK poszło o krok dalej i oprócz małży wykorzystuje ryby słodkowodne.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11198280452606271128)
