Trwają prace na zakazem sprzedaży gospodarstwom domowym niektórych sortymentów węgla. Od kiedy miałby obowiązywać?
Od 1 lipca 2029 r. ma obowiązywać zakaz sprzedaży gospodarstwom domowym niektórych sortymentów węgla; nad jego wprowadzeniem pracuje MKiŚ. Dopuszczone do obrotu mają być paliwa sortymentu orzech i groszek przeznaczone dla klasowych urządzeń grzewczych, spełniających określone normy.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4624131332606240601)

