Finał modernizacji zbiornika w Wiśle Czarnem już w sierpniu
Zakończenie prac modernizacyjnych przy zbiorniku wodnym w Wiśle Czarnem zaplanowano na sierpień tego roku – poinformował Jan Grygier, zastępca dyrektora Wód Polskich w Gliwicach. Dzięki zakończeniu inwestycji zwiększy się pojemność zbiornika aż o 1 milion metrów sześciennych wody, co przełoży się na wyraźną poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w regionie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19945956992606231708)
