Rusza program dla gmin "Małopolska deszczówka"
Zarząd województwa małopolskiego przeznaczył 1 mln zł na program „Małopolska deszczówka”. Chodzi o pomoc gminom w przystosowaniu budynków użyteczności publicznej do wykorzystania wód opadowych i wsparcie zakupu pojemników do zbierania deszczówki, by rozdysponować je wśród mieszkańców.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13916153972606240618)

