Czy powstanie Zespół parlamentarno-rządowy do spraw taryf?
13 marca br., podczas 58. Konferencji Przedsiębiorstw Wodociągowych w Dźwirzynie, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe, Senator RP Magdalena Kochan (Koalicja Obywatelska), opowiedziała się za powołaniem senacko-sejmowego zespołu ds. – jak to parlamentarzystka ujęła: „sensownego gospodarowania wodą”. Przy czym, zespół ten miałby zając się m.in. pracami nad zmianą dotychczasowego systemu wyznaczania wysokości taryf za dostarczanie wody i odbiór ścieków. Z zamysłem przekazania tych kompetencji gminom.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18324424462606241801)

