Pierwsze polskie miasto emituje zielone obligacje za 50 mln zł
Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce, które wyemituje tzw. zielone obligacje samorządowe. Pieniądze z emisji pozwolą sfinansować m.in. budowę zbiorników retencyjnych oraz torowiska. Ich emisja planowana jest do końca 2021 r.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11392036952606251354)
