Zielona Góra. Inwestycje wod-kan za 62 mln zł zakończone
Spółka Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja zakończyła właśnie pięcioletni projekt inwestycyjny wart 62 mln zł. Ponad 13 km nowej sieci wodociągowej, renowacja sieci kanalizacyjnej w Zielonej Górze i ponad 13 km nowej kanalizacji w Zatoniu, a do tego rozbudowa oczyszczalni ścieków w Łężycy, która dzięki wytwarzaniu biogazu, będzie mogła produkować prąd i ciepło na własne potrzeby. To efekty IV etapu projektu realizowanego w ramach programu „Infrastruktura i środowisko”.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11194122532606250424)
