Spalarnia odpadów w Oświęcimiu z dotacją na 63 mln zł
NFOŚiGW przyznał spółce Synthos Dwory 7 kwotę 63 mln zł na wartą 492 mln zł budowę spalarni odpadów w Oświęcimiu. Budowa trwać ma do końca września 2022 r. W pierwszej kolejności przewidziano adaptację wybranego terenu, a następnie budowę samej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych i osadów ściekowych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14787054522606250403)
