Szwecja: Rząd zezwolił na budowę składowiska zużytego paliwa jądrowego. Obiekt ma powstać 500 m pod ziemią
Rząd Szwecji zezwolił w czwartek na budowę składowiska zużytego paliwa z elektrowni jądrowych. Budzący kontrowersje obiekt ma powstać 500 metrów pod ziemią w gminie Oesthammar, 150 km na północ od Sztokholmu. Na tym obszarze działa obecnie elektrownia atomowa Forsmark.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5336681182606270206)
