"Zamiast handlu odpadami i ich utylizacją, pociągającą za sobą ogromne koszty, technologia ta umożliwia osiągnięcie olbrzymich zysków. Cena za litr paliwa, które ma identyczny skład chemiczny jak tradycyjne paliwo, to 25 centów poniżej kosztów produkcji oleju, a przewaga ta wzrasta z każdym centem, o który rośnie cena ropy naftowej" – powiedział Christopher Stampfli, dyrektor firmy Schaffhausen.
Szwajcarska firma zajmuje się sprzedażą na terenie Europy procesu opracowanego przez Clyvia Technology GmbH z Wegberg (Niemcy). Proces zachodzący w oparciu o depolimeryzację frakcjonowaną przypomina rozbijanie cząsteczek ropy naftowej. "Rekordowe ceny oleju są naszym najlepszym argumentem sprzedażowym. W przeciwieństwie do biopaliw, nasz produkt charakteryzuje się niezmiennie wysoką jakością. W porównaniu do surowców na bazie roślin, które podlegają zmianom cen na rynku światowym, podstawowe materiały konieczne do tego procesu są właściwie dostępne bezpłatnie – na jakimkolwiek wysypisku śmieci lub w zbiornikach oleju przepracowanego" – powiedział Christopher Stampfli.
Obecnie szwajcarska firma prowadzi negocjacje ze spółkami leasingowymi, które mają za zadanie dostarczać klientom pełen pakiet finansowania tak, aby również średnie przedsiębiorstwa mogły korzystać z zalet tego procesu. Operatorzy mogą wykorzystać nowe rozwiązanie, jeśli chcą obniżyć koszty prowadzenia floty pojazdów lub uzyskać dodatkowe możliwości biznesowe, sprzedając produkt innym firmom czy konsumentom.
źródło: PR Newswire
Komentarze (0)