Ogrody pokazowe, 23 innowacyjne produkty ze Złotym Medalem MTP, najpiękniejsze rośliny, projektowanie na żywo, pokazy robotów koszących, widowiskowe pokazy florystyczne, najnowsze trendy – dziesiąta edycja targów Gardenia, która w dniach 25-27 lutego odbędzie się w Poznaniu, zapowiada się bardzo okazale.

Targi Gardenia to źródło profesjonalnej wiedzy i inspiracji z zakresu ogrodnictwa oraz zieleni miejskiej. Trzydniowe wydarzenie zaprezentuje miłośnikom zieleni najnowsze trendy oraz nowinki ogrodnicze. Osoby, które odwiedzą targi będą mieć niepowtarzalną okazję, by zapoznać się z nowymi odmianami drzew, krzewów ozdobnych, roślinami doniczkowymi i rabatowymi, nasionami zbóż, traw i warzyw, narzędziami, sprzętem ogrodniczym, torfami i podłożami, akcesoriami do nawadniania, a także elementami małej architektury ogrodowej.

Gardenia to również doskonałe miejsce dla tych, którzy poszukują porad na temat ciekawej i efektywnej aranżacji i pragną przygotować się do nowego sezonu. Ekspozycję wystawienniczą wzbogaci m.in. kiermasz roślin, ogród pokazowy „Miejska dżungla”, warsztaty projektowe „Zmienny ogród dla kultury”, seminarium na temat urządzania balkonów i tarasów oraz prelekcja dotycząca odpowiedniego dobierania gatunków drzew, krzewów i kwiatów tak, by w ogrodzie panował swobodny przepływ dobrej energii. Wśród targowych gości nie zabraknie też znanych w kraju ekspertów jak Maja Popielarska, Marek Jezierski czy Witold Czuksanow.

Przypominamy, że 25 lutego podczas targów Gardenia 2016 odbędzie się także seminarium “Miejska Sztuka Ogrodowa” przygotowane przez redakcję miesięcznika “Zieleń Miejska”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Zieleń, która aktywizuje i edukuje”. – Podczas seminarium zamierzamy przyjrzeć się bliżej potrzebom mieszkańców miast. Zwrócimy przy tym uwagę na aktywizację zarówno dzieci, dorosłych, jak i seniorów, uwzględniając przy tym ich ewentualne dysfunkcje fizyczne, psychiczne bądź umysłowe – zapowiada Judyta Więcławska, redaktor prowadząca “Zieleni Miejskiej”.

Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Czytaj więcej

Skomentuj