1 / 3

Artykuł promocyjny. Marka Dr Agro dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży ogrodniczej, współpracy z polskimi i zagranicznymi firmami, obserwacji rynku i podążaniu za zapotrzebowaniem klientów, wprowadza innowacyjne rozwiązanie.

„Anioł Zieleni” to absolutna nowość na polskim rynku. Jest to system mający na celu opiekę nad nowo posadzonymi drzewkami. Zestaw zawiera trzy ramiona wykonane z drewnianych pali, składających się z dłuższej i krótszej części, połączonych ze sobą w sposób umożliwiający ustawienie podpór drzewka pod odpowiednim kątem. Integracja systemu z drzewkiem polega na zastosowaniu bardzo mocnej, elastycznej linki ekspander UV, zaciskanej za pomocą plastikowej knagi. Dodatkowo w systemie zastosowano matę wykonaną z geowłókniny z polipropylenu stabilizowanego przeciw promieniowaniu UV o bardzo wysokim parametrze wodoprzepuszczalności, w kształcie trójkąta. Mata posiada otwory duże, które bez konieczności odmierzania wskazują miejsce wbijania pali, oraz małe – przeznaczone do mocowania kotew wchodzących w skład zestawu. Dodatkową jej funkcją jest zapobieganie wzrostowi trawy bezpośrednio pod drzewkiem. W miejscu gdzie paliki stykają się z drzewkiem, pień został zabezpieczony poprzez zastosowanie gumy EPDM z systemem stabilizacji UV. Opcjonalnie istnieje możliwość dołączenia siatki do osłony przed zwierzyną.

„Anioł Zieleni” to opiekun, który zapewnia młodym drzewkom idealne warunki rozwoju. Sposób, w jaki został wykonany, gwarantuje łatwy oraz szybki montaż, nawet przez jedną osobę. Wszystkie użyte materiały są zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W porównaniu do standardowych podpór drzew Anioł zieleni oferuje:

  • lepszą ochronę przed wiatrem (zasada piramidy),

– mniejszą ingerencję w naturalny rozwój rośliny (paliki oddalone są
na tyle od drzewka, że nie naruszają systemu korzeniowego),

– szybszy, bezproblemowy montaż i dłuższą żywotność produktu,

– kompletny zestaw do ochrony drzewka, w skład którego wchodzą: podpory, ekspander, knaga, geowłóknina, siatka, kotwy, opaska zabezpieczająca.

Produkt zgłoszony do ochrony patentowej w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej.

Dr Agro
34-120 Targanice
Brzezińska 40

tel. 508 406 489
tel. 534 936 599

kontakt@dragro.pl
www.dragro.pl