pixelata

Pixelata z puszek na Bulwarach Wiślanych

International Recycling Tour 2023 – Każda Puszka Cenna świętowała Dzień Ochrony Środowiska, stawiając artystyczną instalację w Warszawie.
system kaucyjny

Nadzieja umiera ostatnia – dziś kaucja procedowana w rządzie

A więc jednak… Gdy już niemal wszyscy stracili nadzieje, gdy z informacji branżowych o potrzebie systemu kaucyjnego biła desperacja, a wręcz rezygnacja, wreszcie dziś pojawiła się wielka szansa na uchwalenie nowych przepisów.
Wyspy Zawadowskie w Warszawie

Ciekawscy Warszawiacy zagrażają miejskim azylom lęgowym ptaków

Natychmiastowy efekt przyniosły pierwsze patrole policji, wolontariuszy i pracowników ochrony środowiska. Kilkadziesiąt osób zostało wyproszonych z dwóch wiślanych rezerwatów. - W sobotę obyło się bez kar, ale następnym razem będą kary – zapowiada mazowiecka RDOŚ.
Kosz uliczny

Łodzianie wskazali władzom gdzie ustawić uliczne kosze na odpady

W internetowym głosowaniu mieszkańcy Łodzi podpowiedzieli władzom miasta gdzie należy ustawić uliczne kosze na odpady. Trwa analizowanie zgłoszeń dokonanych przez w ankiecie prowadzonej na facebooku.

Produkujemy 430 mln ton rocznie surowca użytkowanego jeden raz

“Beat Plastic Pollution” – hasło tegorocznego Światowego Dnia Środowiska (World Environment Day) wzywa światową społeczność do ostatecznego rozwiązania kryzysu zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi. Przesłanie postuluje zatrzymanie plastiku w obiegu gospodarczym i z dala od środowiska. Globalne obchody Światowego Dnia Środowiska od 50 lat koordynowane przez Program ONZ ds. Środowiska (UNEP). 

Dzięki badaniom DNA ustalono tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono na wysypisku

Śledczy wiedzą już kim była kobieta, której ciało znaleziono kilka tygodni temu na wysypisku śmieci w podczęstochowskiej Sobuczynie – to 49-letnia mieszkanka Wielkopolski. Jej tożsamość ustalono dzięki ustaleniom policji i badaniom DNA.
Tarcza Solidarnościowa

Pół roku ochrony przed wysokimi cenami

Polacy od jesieni 2022 roku korzystają z Tarczy Solidarnościowej, dzięki której ceny netto energii elektrycznej dla gospodarstw domowych nie wzrosły. Wszystkim gospodarstwom domowym przysługuje limit 2 000 kWh zużycia, do którego koszt energii w ponad połowie dotuje rząd i spółki energetyczne. Aby skorzystać z wyższych limitów – nawet do 3 000 kWh – konieczne jest złożenie specjalnego wniosku. Termin upływa z końcem czerwca.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Dziś obchodzimy jedno z najważniejszych ekologicznych świąt w roku czyli Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Wydarzenie celebrowane jest w ponad 100 krajach. W tym dniu na całym świecie odbywają się wydarzenia edukacyjne promujące ochronę środowiska.
25 lat ZKG

25 lat Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

W miniony piątek 25-lecie działalności obchodził Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”. Zawiązało go 8 gmin i miast: miasto Kalisz, gmina Blizanów, gmina Ceków-Kolonia, gmina Gołuchów, gmina Goszczanów, gmina Mycielin, miasto Turek oraz gmina i miasto Warta.

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska zakończyła pracę na stanowisku wiceminister klimatu i środowiska. Została pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury krytycznej

Autorka i współautorka rozwiązań Rządowej Tarczy Energetycznej i Solidarnościowej, a więc systemu dodatków: węglowego, dla innych źródeł ciepła, zwrotu VAT na paliwa gazowe. Nadzorująca elektroenergetykę, sektor gazu, ciepłownictwo i odpowiedzialna za nowe inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Klimatu i Środowiska w tym obszarze. Podsekretarz stanu Anna Łukaszewska-Trzeciakowska 2 czerwca 2023 r. zakończyła pracę w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.