20 lat doświadczenia w branży gospodarki odpadami i ciągły rozwój – EKO FIUK zmienia się w ATF.

ATF sp. z o.o. sp.k. jest następcą PHU EKO FIUK sp.k., która działalność w zakresie zagospodarowania odpadów rozpoczęła w 1997 roku. Wraz z przekształceniem formy prawnej następują zmiany organizacyjne podyktowane rozwojem przedsiębiorstwa i realizowany jest proces rebrandingu. Po umocnieniu pozycji na obszarze województwa zachodniopomorskiego, gdzie spółka obsługuje ponad trzydzieści samorządów, przychodzi czas na kluczowe inwestycje i dalszy, intensywny rozwój. ATF rozszerza obszar działalności – firma wygrała przetarg na odbiór odpadów w Gorzowie Wielkopolskim i uczestniczy w innych przetargach w Wielkopolsce.

Dzisiaj ATF to 150 pracowników, ponad 50 pojazdów, nowoczesny RIPOK w Mirosławcu i obszar obsługi zamieszkiwany przez 300 tys. osób. 25 mln zł zainwestowane w instalację do przetwarzania odpadów oraz maszyny i urządzenia pozwalają osiągnąć wydajność do 65 tys. Mg/rok dla odpadów zmieszanych i 30 tys. Mg/rok dla odpadów zbieranych selektywnie.

Najnowszy RIPOK w regionie

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego 6 czerwca br. podjął uchwałę o przyznaniu statusu RIPOK (Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych) zakładowi w Mirosławcu, który jest flagową inwestycją ATF. Tutaj bije serce przedsiębiorstwa, tworzonego przez ludzi – doświadczonych specjalistów, urządzenia i system transportowy, spinane procedurami i technologicznym know-how. Systematyczna praca, profesjonalizm załogi oraz stały monitoring poziomu świadczonych usług to gwarancja jakości i bezpieczeństwa.

Działamy w sektorze regulowanym, w ścisłej współpracy z samorządami, wsłuchując się w ich potrzeby, gotowi dynamicznie reagować na zmiany sytuacji. Naszą pracę traktujemy jako odpowiedzialność za czystość otaczającego nas świata. Aktywnie uczestniczymy w życiu lokalnych społeczności, wspierając organizację wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i sportowych.

Agnieszka Fiuk
z Biura Zarządu ATF,
odpowiedzialna
za politykę jakości i CSR

Przyszłość ma na imię ATF

Dzisiaj stajemy wobec biznesowych i technologicznych wyzwań przyszłości gotowi im sprostać, silni dwudziestoma latami doświadczenia. Nasza strategia uwzględnia systematyczne umacnianie pozycji w województwie zachodniopomorskim, połączone z rozszerzaniem działalności na sąsiednie województwa.

Jesteśmy firmą rodzinną i to jest naszą siłą – kluczowe decyzje wypracowujemy dążąc do pełnego porozumienia, mając pewność, że wszyscy wiążemy naszą przyszłość z tym projektem biznesowym. Codzienne zarządzanie przedsiębiorstwem i praca nad jego dynamicznym rozwojem jest tym, co naprawdę lubimy robić i – jak pokazują wyniki – robimy to dobrze.

Jesteśmy przekonani, że branża, w której działamy, najlepsze czasy ma wciąż przed sobą, a przyszłość należy do tych firm, które będą rozumiały swoją współodpowiedzialność za jakość procesu przetwarzania odpadów.

Arkadiusz Fiuk,
członek zarządu ATF,
odpowiedzialny
za strategię i rozwój

ATF – czysty profesjonalizm

W ostatnich tygodniach zakończyliśmy inwestycje zwiększające wydajność zakładu w Mirosławcu w zakresie przetwarzania odpadów selektywnych i poprawiające jakość odzyskiwanego surowca.

Wybieramy i wdrażamy takie rozwiązania technologiczne i organizacyjne, które gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nasze podejście do biznesu oparte jest na długoterminowej strategii, dlatego optymalizując koszty, świadomie nie oszczędzamy na jakości.

Stawiamy też na najlepsze marki, stąd sukcesywna wymiana taboru na nowoczesne pojazdy marki Mercedes, które doskonale sprawdzają się w zróżnicowanych warunkach pracy.

Tomasz Fiuk, wspólnik,
w zarządzie nadzorujący
kwestie inwestycyjne

ATF sp. z o.o. sp.k.

Chojnica 2, 78-650 Mirosławiec
+48 94 36 64 202
kontakt@ATFPolska.com
facebook.com/ATFPolska
twitter.com/ATFPolska