Artykuł promocyjny. Firma Eco-Projekt podczas targów Pol-Eco-System 2016 została wyróżniona Złotym Medalem MTP. O nagrodzonym produkcie – belownicach pionowych Europress serii Balex – opowiada Maciej Szkudlarek z Eco-Projekt.

Co trzeba zrobić, aby zasłużyć na Złoty Medal MTP podczas targów Pol-Eco-System 2016? – Naszą firmę wyróżnił produkt, czyli belownice pionowe Europress z serii Balex – mówi Maciej Szkudlarek z firmy Eco-Projekt. – Są one dość proste w konstrukcji, ale wyposażone w bardzo innowacyjny na rynku system Smart – dodaje.

System Europress Smart umożlia bardziej wydajną, bardziej przyjazną środowisku oraz bezpieczniejszą gospodarkę odpadami w porównaniu z urządzeniami konwencjonalnymi.

Dzięki technologii Smart urządzenia Europress samodzielnie chronią się przed nadmiernym wyeksploatowaniem i usterkami. Uaktualnienia oprogramowania, niektóre czynności serwisowe oraz zmiana ustawień pracy maszyny mogą być dokonane zdalnie, generując spore oszczędności dla użytkownika.

Urządzenia także same komunikują się z użytkownikiem, dając mu wskazówki oraz automatycznie zawiadamiają o konieczności ich opróżnienia w odpowiednim czasie. Zdalne usługi Smart oferują szybką pomoc w przypadku problemów, ponieważ status urządzenia oraz historia pracy mogą być diagnozowane zdalnie.

System Smart, w który wyposażone są nagrodzone belownice Europress umożliwia m.in. zdalną diagnostykę tych maszyn – niezbędny element w każdym nowoczesnym systemie gospodarowania odpadami.

Na dodatek, jeżeli po jakimś czasie użytkownik chce zacząć pracę z innym materiałem – dzięki usłudze Smart możliwe jest dostosowanie parametrów pracy maszyny do nowych wymagań.

W przypadku korzystania z wielu maszyn, na specjalnej stronie internetowej z mapką można sprawdzić status wszystkich swoich urządzeń. A to tylko część zalet belownic Balex z systemem Smart.

– Jest to bardzo nowa rzecz i bardzo atrakcyjna dla klientów, co widzimy po reakcjach na targach Pol-Eco-System 2016 – podsumowuje M. Szkudlarek.